Історія компанії

      Історія становлення енергопостачання міста Херсона і області налічує більше ста років і бере початок від моменту спорудження у 1908 році на території Херсона першої дизельної електростанції постійного струму потужністю 1140 кінських сил, електроенергія якої розподілялась в центральній частині міста по електромережам 0,4 кВт загальною довжиною 15 кілометрів.

    У 1930 році в Херсоні розгортається будівництво першої паротурбинної електростанції, електроенергія від якої постачалася не тільки споживачам області, а й за її межі. У післявоєнний період зруйноване обладнання станції відновлюється, і до 1950 року її потужність зростає до 17 700 кВт.

                                      

    Будівництво на території області у 1953 році Херсонської ТЕЦ, а у 1956 році - Каховської ГЕС сприяло новому якісному нарощуванню електричних мереж. У наступні роки продовжується будівництво нових трансформаторних підстанцій, пунктів, електроліній.

      Новітній, нинішній етап розвитку енергопостачального підприємства області розпочався у 1995 році (Указ Президента України від 04.04.1995 року №282 "Про структурну перебудову в електроенергетичному комплексі України"). За час, що минув з моменту виходу Указу, підприємство пройшло великий шлях. Ось головні етапи поступального розвитку:

І етап - квітень 1995 року - відокремлення від ВЕО "Одесаенерго" структурного підрозділу та створення Державного енергопостачального підприємства "Херсонобленерго";

ІІ етап - серпень 1995 року - створення Державної акціонерної енергопостачальної компанії "Херсонобленерго";

ІІІ етап - грудень 1998 року - перетворення Державної акціонерної енергопостачальної компанії "Херсонобленерго" у Відкрите акціонерне товариство "Енергопостачальна компанія "Херсонобленерго"

IV етап - закінчення приватизації ВАТ "ЕК "Херсонобленерго" (засвідчено наказом Фонду держмайна України №1230 від 11.07.2001 року).

      Основні види діяльності компанії - передача і постачання електроенергії, експлуатація енергетичних установок і обладнання. Компанія не має власної генерації. Вся електроенергія закуповується на Оптовому ринку електроенергії України.

Нагору