Кол-центр Херсонобленерго
0552-48-06-20, 0552-48-06-06

Історія Товариства

      Історія становлення енергопостачання міста Херсона і області налічує більше ста років і бере початок від моменту спорудження у 1908 році на території Херсона першої дизельної електростанції постійного струму потужністю 1140 кінських сил, електроенергія якої розподілялась в центральній частині міста по електромережам 0,4 кВт загальною довжиною 15 кілометрів.

    У 1930 році в Херсоні розгортається будівництво першої паротурбинної електростанції, електроенергія від якої постачалася не тільки споживачам області, а й за її межі. У післявоєнний період зруйноване обладнання станції відновлюється, і до 1950 року її потужність зростає до 17 700 кВт.

                                      

    Будівництво на території області у 1953 році Херсонської ТЕЦ, а у 1956 році - Каховської ГЕС сприяло новому якісному нарощуванню електричних мереж. У наступні роки продовжується будівництво нових трансформаторних підстанцій, пунктів, електроліній.

      Новітній, нинішній етап розвитку енергопостачального підприємства області розпочався у 1995 році (Указ Президента України від 04.04.1995 року №282 "Про структурну перебудову в електроенергетичному комплексі України"). За час, що минув з моменту виходу Указу, підприємство пройшло великий шлях. Ось головні етапи поступального розвитку:

І етап - квітень 1995 року - відокремлення від ВЕО "Одесаенерго" структурного підрозділу та створення Державного енергопостачального підприємства "Херсонобленерго";

ІІ етап - серпень 1995 року - створення Державної акціонерної енергопостачальної компанії "Херсонобленерго";

ІІІ етап - грудень 1998 року - перетворення Державної акціонерної енергопостачальної компанії "Херсонобленерго" у Відкрите акціонерне товариство "Енергопостачальна компанія "Херсонобленерго"

IV етап - закінчення приватизації ВАТ "ЕК "Херсонобленерго" (засвідчено наказом Фонду держмайна України №1230 від 11.07.2001 року).

      Основні види діяльності компанії - передача і постачання електроенергії, експлуатація енергетичних установок і обладнання. Компанія не має власної генерації. Вся електроенергія закуповується на Оптовому ринку електроенергії України.

Зміни найменування Товариства

Відповідно до п.5 розділу XVII «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про акціонерні товариства» від 17.09.2008 р № 514-VI статути акціонерних товариств, створених до набрання чинності цим Законом, підлягали приведенню у відповідність з нормами цього Закону. Зокрема необхідно було провести зміни типу акціонерного товариства в найменуванні Товариства - з Відкритого акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Херсонобленерго» на Публічне акціонерне товариство «Енергопостачальна компанія «Херсонобленерго». Рішення по зміні типу акціонерного товариства було прийнято Загальними зборами акціонерів Відкритого акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Херсонобленерго» від 17.03.2011 р., протокол № 15.

Протягом 2016 року в законодавстві України було внесено ряд змін, які посилили вимоги до публічних акціонерних товариств. Зокрема з 01.01.2018 року набирала чинності норма про те, що всі публічні акціонерні товариства були зобов’язані пройти процедуру включення їх акцій в біржовий реєстр та залишатися в ньому хоча б на одній фондовій біржі України. Це в свою чергу вимагало зміни типу товариства з публічного на приватне. В результаті відбулася зміна найменування товариства з Публічне акціонерне товариство «Енергопостачальна компанія «Херсонобленерго» на Приватне акціонерне товариство Енергопостачальна компанія «Херсонобленерго». Рішення по зміні типу акціонерного товариства було прийнято Загальними зборами акціонерів Публічного акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Херсонобленерго» від 13.04.2017 р., протокол № 25.

Відповідно до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів» від 16.11.2017р. №2210-VIII та Закону України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 р. № 2019-VIII частково необхідно було змінити ліцензовану діяльність Товариства, а саме передати господарську діяльність з постачання електроенергії споживачам електроенергії новоствореному підприємству. Таким чином з назви Товариства виведено складова найменування «Енергопостачальна компанія». Тип товариства не змінився і залишився приватним, але з найменування вилучений, так як це не суперечить діючому законодавству. В результаті відбулася зміна найменування товариства з Приватного акціонерного товариства Енергопостачальна компанія «Херсонобленерго» на Акціонерне товариство «Херсонобленерго». Рішення по зміні найменування акціонерного товариства було прийнято Загальними зборами акціонерів Публічного акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Херсонобленерго» від 19.04.2018 р., протокол № 26.


 

Нагору