Кол-центр Херсонобленерго
+38 (0552) 48-06-20, 48-06-06
0-800-500-629

Чому важливо передавати покази електролічильників?

August 31, 2020

Увага! Змінились правила розрахунку середньодобового нарахування електроенергії.

У зв’язку зі змінами у Кодексі комерційного обліку електричної енергії, змінився алгоритм нарахування обсягу спожитої електроенергії за розрахунковий місяць. Цей алгоритм застосовують у випадку, коли в компанію не надходить показ лічильника електроенергії від клієнта або коли він надходить невчасно.

Згідно п.8.6.5. Кодексу комерційного обліку електричної енергії у разі неотримання до початку четвертого календарного дня місяця, що настає за розрахунковим, показів лічильника та за умови, що лічильник електричної енергії не оснащений засобами дистанційної передачі даних, фактичний обсяг розподілу та споживання електричної енергії по споживачу за розрахунковий місяць визначається розрахунковим шляхом за значенням середньодобового обсягу споживання.

Якщо до змін Кодексу комерційного обліку електричної енергії середньодобовий обсяг визначався виключно за попередній розрахунковий місяць, то тепер середньодобовий обсяг споживання електричної енергії для цілей розрахунків визначається на основі фактичних даних (показів) лічильника, зафіксованих за період між двома послідовними зчитуваннями показів, та кількості днів між цими зчитуваннями показів в аналогічному періоді попереднього року або, у разі відсутності відповідних даних за попередній рік, за згодою сторін на основі фактичних даних (показів) лічильника за попередній розрахунковий місяць.

Наприклад, якщо Оператор системи розподілу АТ «Херсонобленерго не отримає від клієнта покази про спожиту у серпні електроенергію до 3 вересня 2020 року, то при розрахунку обсягу спожитих кВт*год візьмуть за основу спожиті кВт*год за серпень 2019 року (якщо вони були подані), а не за липень 2020 року, як було до внесених змін.

Як отримати рахунок за фактично спожиту електроенергію?

Щоб сплачувати за фактично спожиту електроенергію, важливо вчасно подати показ лічильника електроенергії.

Для побутових споживачів це – за 2 дні до кінця місяця або в перші 3 календарні дні наступного місяця.

Для юридичних осіб – з 1 по 3 число місяця.

АТ «Херсонобленерго» для своїх споживачів створив максимально комфортні умови дистанційного спілкування, що дозволяє більшість питань вирішувати не відволікаючись від основних справ. А покази електролічильників можна подавати різноманітними способами, легко контролювати процес в «Кабінеті споживача»

 

Нагору