Кол-центр Херсонобленерго
+38 (0552) 48-06-20, 48-06-06
0-800-500-629

Енергетики розчищають електромережі, щоб уникнути аварійних ситуацій

November 6, 2019

Для уникнення аварійних ситуацій, падіння дерев на лінії та обриви дротів електромереж, особливо в часи непогоди, енергетики АТ «Херсонобленерго» систематично виконують планову обрізку гілок та дерев, що знаходяться в охоронній зоні ліній електропередач. Працівники Товариства розчищають траси ліній електропередачі як у населених пунктах, так і за їхніми межами.

Всього на 2019 рік заплановано та проводиться розчищення трас від порослі 6/10 кВ – 720 км та 0,4 кВ – 1 752 км та високовольтних ліній 35-150 кВ – 293 км.

Щоб не допускати аварійних ситуацій, енергетики просять відповідальних осіб своєчасно обрізати дерева, посаджені поблизу ліній електропередачі. Зокрема, енергетики нагадують жителям приватного сектору, що висадка дерев під електролініями заборонена (відповідно до Правил охорони електричних мереж). Доволі часто господарі приватних ділянок нехтують своїм обов’язком та відповідальністю з посиланням на врожай, естетику та комфорт. Та більше того, інколи навіть перешкоджають роботі енергетиків, не розуміючи тієї небезпеки, на яку наражають такими діями себе і свої сім'ї.

Для виконання розчищення ліній електромереж від порослі здійснюються короткочасні відключення електропостачання, що убереже в майбутньому цілі райони та населенні пункти від тривалих аварійних відключень.

Енергетики сподіваються, що заходи по запобіганню виникнення аварійних ситуацій у електромережах будуть виконуватися спільними зусиллями АТ «Херсонобленерго», органів місцевого самоврядування та споживачів електричної енергії .

Довідково.

Згідно ст. 28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», а також пункту 4 «Правил охорони електричних мереж», утримання зелених насаджень, в тому числі і в охоронних зонах повітряних ліній електропередач, повинні здійснювати власники зелених насаджень.

Згідно пункту 5.5 «Правил утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України», відповідальність за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними покладається на підрозділи органів місцевої державної виконавчої влади, на підприємства (на території яких знаходяться насадження) і на власників присадибних та прилеглих ділянок.

 

 

 

Нагору