Кол-центр Херсонобленерго
+38 (0552) 48-06-20, 48-06-06
0-800-500-629

Хто тероризує мешканців прикордонних районів Херсонщини?

March 29, 2019

Останнім часом мешканці прикордонних районів Херсонщини, а це Чаплинського та Каланчацького потерпають від рук зловмисників.

Лише протягом місяця невідомі особи знеструмили трансформаторну підстанцію, шляхом крадіжки енергообладнання. Внаслідок таких зухвалих дій, без енергопостачання залишилися мешканці 32 населених пунктів, понад 15 тисяч абонентів. 80% населення Каланчацького та 20 % Чаплинського району певний час залишалися повністю ізольованими.

Від таких злочинних дій постраждали в першу чергу звичайні люди, а соціально важливі об’єкти школи, дитячі садки, лікарні, аптеки, магазини стали заручниками ситуації.

Працівники Товариства негайно відреагували на спрацювання аварійної сигналізації, менш чим за дві години енергопостачання населених пунктів було переведено в резервний режим. Для нормального життєзабезпечення населення двох районів та уникнення можливих провокацій, енергетикам довелося приймати нестандартні рішення.

АТ «Херсонобленерго» вважає подібні дії недопустимими та розглядає їх такими, які підривають енергозабезпечення та стабільність життєдіяльності в прикордонних районах.

Про вказаний факт АТ «Херсонобленерго» звернулося до органів Національної поліції та СБУ.

В ході оперативних дій правоохоронцями були встановлені причетні особи. Наразі проводяться заходи по їх затриманню.

Нагадаємо, Чаплинський та Каланчацький райони, які знаходяться біля кордонів з АР Крим, вже неодноразово піддавалися подібним провокаціям з боку невідомих осіб. У квітні 2017 року в Каланчацькому районі вздовж кордону з АР Крим злочинці вирубали з високовольтних ліній і вивезли в невідомому напрямку електричні дроти довжиною майже 4 км, вагою близько тонни на суму понад 700 тис. грн. А в серпні того ж року були розбиті бетонні опори, зрізані всі металеві елементи, а сотні кілограм металобрухту вивезені в невідомому напрямку.

 

Нагору