Кол-центр Херсонобленерго
+38 (0552) 48-06-20, 48-06-06
0-800-500-629

Любов до професії, що передається з покоління у покоління

September 17, 2018

Цього разу героєм рубрики «Херсонобленерго у обличчях» є слюсар контрольно-вимірювальних приладів та автоматики 4-го розряду. Коли чуєш назву цієї професії, одразу з’являється типовий образ чоловіка-слюсаря, але не варто давати стереотипам ввести себе в оману.

У «Херсонобленерго» із лічильниками прекрасно справляються представниці прекрасної статі. Більше того, донедавна лише одні жінки працювали над програмуванням та ремонтом електроприладів та автоматики.

Слюсар 4-го розряду Оксана Риженко розвіює всі міфи про «нежіночу професію» та  доводить, що випадковість може допомогти знайти своє покликання.

Перше знайомство із професією у жінки відбулося ще в дитинстві- батько Оксани був електриком. На той час вона і уявити не могла, що продовжить династію.

Сімнадцять років тому спробувати свої сили у «Херсонобленерго»  ще зовсім юну Оксану запросили знайомі.

«Спочатку мені доручили працювати з однофазним лічильником. Потім я почала працювати з трифазними лічильниками. Якось так втягнулася, мені було цікаво. Робота дуже подобалась», - ділиться своєю історією Оксана.

Щоденна рутина - мити лічильники, програмувати, виконувати легкий ремонт, не набридає жінці-слюсарю. Як зізнається Оксана, у ремонті та регулюванні кожного типу лічильника (одно-, дво-, трифазного) є свої тонкощі. Це змушує слюсарів постійно вчитися і розвивати свої професійні вміння.

Але як би людина не любила свій рід занять, завжди знайдеться той вид роботи, що приносить найменше задоволення, говорить Оксана:

«Якщо лічильник списується, в ньому треба поміряти конденсатор і випаяти, викрутити всі дрібні болтики, ось цим перебиранням я не люблю займатися. Мені до душі робити складний ремонт. А якщо є час, піду на регулювання, допоможу запломбувати, завісити лічильники».

Захоплення Оксани професією, що пов’язана із енергетикою передалося і її донькам. Одна за одною вони продовжать справу дідуся та матері:

«Старша донька теж політехнічний закінчила, отримала освіту технік-електрик. Працює в аеропорту. Менша зараз у 9 класі, а після закінчення теж думає йти в політех і теж на електрика», - з гордістю розповідає слюсар контрольно-вимірювальних приладів та автоматики 4-го розряду АТ «Херсонобленерго».

Слава про «домашнього електрика» давно розійшлася по сусідах Оксани, тому інколи вони звертаються до неї за професійною допомогою.

«Якщо потрібно розетку поміняти чи вимикачі - це будь ласка».

Закінчивши з роботою, усіма домашніми клопотами та допомогою сусідам, Оксана має час на ще одну пристрасть у своєму житті. Хоч професія у Оксани не типова для жінки, хобі вона собі обрала одні із найпопулярніших серед представниць прекрасної статі:

«Для душі можу вишивати бісером. Вишила іменні ікони обом дочкам.

Але головне захоплення -  вирощування троянд. Бігаю по сусідах, збираю у них зразки різних видів, під пляшки саджу і на наступний рік чекаю, коли вони у мене розпустяться. Чоловіку також це подобається. Він арки робить, щоб трояндам було зручно».

Якщо після цієї історії у вас виникло бажання стати частиною дружного колективу «Херсонобленерго», звертайтеся до відділу кадрів  інженера з підготовки кадрів – Тарнавської Олени Павлівни:

вул. Пестеля, 5, тел.: (0552) 480-311, 480-229, 480-351

480-289 (начальник відділу кадрів), факс: 22-61-49

elena.tarnavskaya@co.ksoe.com.ua

Ми будемо раді бачити вас у своїй команді.

Фото у Фейсбуці

Нагору