Кол-центр Херсонобленерго
+38 (0552) 48-06-20, 48-06-06
0-800-500-629

На Херсонщині у виправному закладі розкрадали електроенергію

February 9, 2021

Оператор системи розподілу «Херсонобленерго» стурбований бездіяльністю юридичних споживачів з приводу забезпечення збереження та цілісності установлених на їх території або об’єктах розрахункових приладів обліку та пломб.

Товариство закликає керівництво та відповідальних осіб підприємств, закладів та організацій неухильно дотримуватися Правил роздрібного ринку електроенергії, відповідально ставитися до енергообладання та слідкувати за неможливістю втручання в роботу приладів обліку, не допускати необлікового споживання електроенергії. Недотримання встановлених правил та зобов’язань в майбутньому призводять до фінансової та кримінальної відповідальності

В ході планового рейду під час огляду електроустановки на одному із господарчих об’єктів Державної установи виправної колонії спеціалісти «Херсонобленерго» виявили пошкодження приладу обліку, а саме: пошкоджено корпус та ознаки втручання в роботу розрахункового приладу. За фактом енергетики склали акт про порушення, сума нарахування за недораховану електроенергію склала більше 1,2 мільйони гривень.

АТ «Херсонобленерго» звернулося до Південно-західного апеляційного господарського суду про стягнення вартості недоврахованної електроенергії у сумі 1 248 427 грн.(справа №923/600/19 від 28 вересня 2020 року) з Державної установи виправна колонія

За рішенням суду державна установа сплатила суми нарахувань та судових витрат у повному обсязі.

Нагадуємо, згідно з ст. 188 Кримінального кодексу України крадіжка електричної енергії шляхом самовільного використання без приладів обліку (якщо використання приладів обліку обов’язкове) або внаслідок умисного пошкодження приладів обліку чи у будь-який інший спосіб, якщо такими діями завдано значної шкоди, тягне за собою відповідальність: штраф від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 2 років або обмеження волі на строк до 3 років.

Ті самі дії вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, якщо вони завдали шкоду у великих розмірах – караються позбавленням волі на строк до 3 років.

 

 

Нагору