Кол-центр Херсонобленерго
+38 (0552) 48-06-20, 48-06-06
0-800-500-629

Про безкоштовний сир у славнозвісному технічному пристрої для мишей...

July 25, 2017

Різноманіття шляхів збагачення відомих людству неосяжне.   Перелік починається мабуть з крадіжки бананів мавпоподібними, продовжується багатьма позитивними прикладами селянського заробітку та тяжкої праці шахтарів, та завершується неперевершеним витвором мистецтва двох німців «Капітал».

Та то все дитячі пустощі проти викрутас «майстрів» безкоштовно придбати неосяжний, невидимий, невагомий товар - електричну енергію.

В гонитві за «сумнівною» економією на крадіжках ловляться і бідні, і багаті, ліві і праві та навіть «червоні», «зелені» та «голубі» у доброму розумінні цих слів.

Одні - вдаються до дрібних хитрощів з пошкодженням приладів обліку, застосуванням магнітів, інші – більш багаті чи просто дурники навпаки, за величезні гроші купують спеціальні електронні пристрої, за допомогою яких зупиняють роботу електролічильників. При цьому хибно вважаючи, що такими оманливими методами щось «економлять», а насправді все навпаки і таке «збагачення» у своїй більшості не приносить бажаної вигоди, лише створює фінансові проблеми, втрату майна та доброго імені.

Усі ці методи - «накиди», «ліві» розетки, сильно діючі магніти та саморобні пристрої, що навіть керуються за допомогою радіосигналу, добре знайомі енергетикам, та легко виявляються за допомогою сучасного обладнання. Крім того, деякі споживачі навіть не підозрюють про технічні можливості своїх приладів обліку, які здатні зберігати усю історію втручань в їх роботу.

Варто нагадати, що у першому півріччі цього року за допомогою створених у Товаристві спеціальних пошукових груп, застосування спеціально розроблених методів виявлення та документування окремих видів розкрадань електричної енергії та використання новітньої техніки, майже в два рази з 831 до 1 567 збільшилась кількість виявлених в регіоні порушень споживачами Правил користування електричною енергією, за якими складені відповідні акти.

А загальна сума нарахувань до стягнення з таких крадіїв - «винахідників» зросла у поточному році до неймовірних 20млн. 723 тис. грн.

За найбільш кричущими фактами розкрадань електричної енергії з боку побутових споживачів та зловживання службовим становищем посадовими особами юридичних осіб правоохоронцями відкрито 15 кримінальних проваджень, за якими передбачено покарання від 3 до 6 років ув'язнення.

Крім того, під час досудових розслідувань, для забезпечення відшкодувань за завдану крадіжками електричної енергії шкоди, в обов'язковому порядку на майно горе-споживачів та, особливо юридичних осіб, накладені арешти.

Наслідки такого шляху збагачення доволі хибні, болючі, назавжди відбивають бажання у самих крадіїв та приносять горе їх родинам та бізнесовим партнерам, які розплачуються майном, гідністю та майбутнім.

Так, за крадіжку електричної енергії на суму майже 500 тис. грн. посадовими особами одного з приватних підприємств міста Херсон з виробництва силікатної продукції, на цілісний майновий комплекс накладено арешт та, для відшкодування заподіяних енергопостачальнику збитків, виставлено на продаж.

Кожен споживач, має зрозуміти, що електроенергія це товар, який енергетики купують у держави та постачають споживачам, а отримані за це кошти вчасно і в повному об’ємі повинні перерахувати державі для закупівлі вугілля та іншої сировини для теплових та атомних електростанцій.

Розірвання ланцюга держава - енергопостачальник - споживач, з таких причин як крадіжки, технічні втрати та аварії завжди наносять шкоду всім учасникам енергоринку.

Тому енергетики радять все ж замість протиправних експериментів раціонально заощаджувати законними шляхами та розумно витрачати електроенергію.

Перш за все, використовувати енергозберігаючі електроприлади, особливо засоби освітлення, не залишати їх без потреби включеними, навіть у режимі очікування. Слід вимикати пристрої, якими ніхто не користується, а ще краще – взагалі виймати штекер з розетки. Наприклад, телевізор, навіть в режимі очікування, може споживати до 10 Вт на годину – а це до 70 кВт марно витраченої електроенергії на рік. За ті ж самі гроші вдумливий економний споживач може отримати у 2-3 рази більше послуг, ніж той хто, що не звик рахувати власні кошти.

Доволі значну економію надає установка багатозонного лічильника. У такому разі, споживач сплачує на 50% менше за електроенергію використану у нічний час, при 2-х зонному приладі обліку, та на 60% менше при встановленні 3-х зонного лічильника.

Крім того, у енергетиків є ще більш цікаві пропозиції. Наприклад, «зелений» тариф на закупівлю у приватних домогосподарств електричної енергії, яка виробляється об'єктами електроенергетики, що вмонтовані (встановлені) на дахах та/або фасадах, земельних ділянках приватних домогосподарств;

 -з сонячного випромінювання, з 01 січня 2017 року по 31 грудня 2019 року — за ціною 442,37 коп/кВт·год (без ПДВ);

- з енергії вітру з 01 липня 2015 року по 31 грудня 2019 року - за ціною 284,38 коп/кВт·год (без ПДВ);

До поки деякі українці не позбавляться набутого роками менталітету «вкрасти», «обдурити» та врешті решт візьмуть відповідальність за свої вчинки та дії, лише тоді, можливо, наблизять Україну до розвинутих суспільств, а норми свого життя до європейських стандартів.

До речі, в ряді європейських країн електроенергія відпускається лише при умові передплати: вніс певну суму коштів на банківську картку – вставив її у лічильник та отримав послугу з електропостачання. Закінчились гроші - закінчилась послуга. Сьогодні за таким принципом українці користуються, наприклад, мобільним зв’язком.

Громадянам та посадовим особам, перш ніж слухати шахраїв, що пропонують безкоштовний сир та іти на протиправні дії, варто замислитися, що розплатитися все одно доведеться і чим пізніше буде виявлена крадіжка, тим вищою буде ціна, а шлях до справжньої економії енергоспоживання доволі простий та доступний кожному.

 

 

 

 

Нагору