Кол-центр Херсонобленерго
+38 (0552) 48-06-20, 48-06-06
0-800-500-629

За минулий рік енергетики розчистили більше 2,5 тисячі кілометрів електромереж

February 3, 2021

Аби забезпечити надійне та стабільне енергопостачання за будь-якої погоди, енергетики постійно дбають за станом ліній електропередач.

Доволі часто під час непогоди виникають аварійні відключення через падіння на дроти ліній електропередач гілок та дерев. І щоб уникнути непередбачуваних ситуацій, енергетики систематично проводять огляди ліній та виконують планову розчистку трас від захаращень, гілок та дерев.

Протягом 2020 року фахівці на всій території області виконали обрізку вдовж ліній електромереж на відстані 2 749 км.

За рік по Херсонській області енергетики розчистили 1837 км повітряних ліній низької напруги 0,4 кВ. Ще 628 км. - траси 6-10 кВ. Інші 284 км - це високовольтні лінії 35 кВ та 150 кВ, від яких залежить енергопостачання цілих сіл та районів.

За «Правилам охорони електричних мереж» висаджувати дерева під електролініями заборонено. Енергетики просять власників приватних домогосподарств доглядати за насадженнями, не допускати ріст дерев до ліній електропередач.

Нагадуємо, що відповідно до законодавства, утримання зелених насаджень, в тому числі і в охоронних зонах повітряних ліній, повинні здійснювати власники зелених насаджень. Відповідно до «Правил утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України» відповідальність за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними покладається:

- на підрозділи органів місцевого самоврядування;

- на підприємства (на території яких знаходиться насадження);

- власників присадибних та прилеглих ділянок.

 

Нагору