Кол-центр Херсонобленерго
+38 (0552) 48-06-20, 48-06-06
0-800-500-629

Служба захисту економіки АТ «Херсонобленерго» інформує: Енергетики Херсонщини працюють в посиленому режимі

January 13, 2021

Завдання Служби захисту економіки АТ «Херсонобленерго» - забезпечення захисту майнових та інших інтересів за напрямком діяльності.

Працівники Товариства ледве не щодня стикаються з фактами крадіжок або пошкодження майна Товариства, зокрема внаслідок дорожньо-транспортних пригод. Від дій нечистих на руку жителів області та неуважних водіїв страждають в першу чергу пересічні мешканці, які змушені певний час залишатися без електроенергії. Чималого клопоту вони завдають і Товариству, пошкоджуючи енергообладання та перешкоджаючи виконанню планових робіт по обслуговуванню ліній електромереж.

Святкування новорічних та різдвяних свят не пройшло не помітно. Від початку року на території Херсонської області сталося три дорожньо-транспортних пригоди, в результаті яких пошкоджено майно на суму майже 9 тисяч гривень.

Високопільське відділення Департаменту з розподільних мереж

03.01.2021року, мешканець с.Гаврилівка, в результаті дорожньо-транспортної пригоди пошкодив електроопору. Сума збитків становить 3000 гривень. Проводиться робота щодо відшкодування завданих збитків.

Олешківське відділення Департаменту з розподільних мереж

04.01.2021року, автомобілем марки Renault Clio в результаті дорожньо-транспортної пригоди пошкоджено електроопору. Сума збитків становить 2900 гривень. Проводиться робота щодо відшкодування завданих збитків.

Новокаховське відділення Департаменту з розподільних мереж

07.01.2021 року, водій автомобіля Ford Kuga в результаті дорожньо-транспортної пригоди, в умовах туману, не впорався з керуванням та пошкодив електроопору. Сума збитків становить 3 000 гривень. Проводиться робота щодо відшкодування завданих збитків.

Крім того, під час рейдових перевірок енергетики постійно відстежують недобросовісних споживачів, які у пошуках варіантів здешевлення рахунків за електричну енергію, вдаються до неправомірних дій: зупинки роботи лічильників, встановлення недооблікових розеток, пошкодження приладів обліку електроенергії, в тому числі і використання високочастотних генераторів випромінювання.

З початку року інспекторами «Херсонобленерго» вже проведено понад 70 рейдів за результатами яких складено 26 актів про порушення Правил роздрібного ринку електроенергії, загальною сумою понад 80 тисяч гривень. Серед яких 6 в юридичному секторі та 20 в побутовому. З них 8 за самовільне підключення до електромереж.

Втручання в роботу приладів обліку чи використання електричної енергії поза обліком є порушенням Правил роздрібного ринку і кваліфікуються як «крадіжка».

Окрім фінансових санкцій, за виявленими фактами розкрадання електричної енергії передбачена й кримінальна відповідальність (згідно зі ст. 188/1 Кримінального кодексу України «Викрадення електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання», передбачено покарання у вигляді штрафу, виправних робіт або позбавлення волі на строк до трьох років).

12 січня 2021 року на території обслуговування Каховського відділення Департаменту з розподільних мереж біля дитячого табору «Лісова казка» в районному центрі, невідомі особи підпиляли дерево, яке впало, пошкодивши лінії електромереж. Внаслідок таких протиправних дій було пошкоджено енергообладання.  

Працівники Служби захисту економіки АТ «Херсонобленерго» звертаються до мешканців області з проханням бути уважними та пильними. Якщо ви стали свідком крадіжки електроенергії, помітили обірвані проводи на лініях електропередач, відкриту трансформаторну підстанцію, побачили роботи по демонтажу ліній або обладнання підстанцій людьми, що не є представниками АТ «Херсонобленерго» (працівники Товариства завжди працюють у спецодязі), – негайно повідомте про це диспетчеру Кол-центру 0552-48-06-20, 0-800-500-629, або до правоохоронних органів на телефон «102»

 

Нагору