Кол-центр Херсонобленерго
+38 (0552) 48-06-20, 48-06-06
0-800-500-629

Суд зобов’язав Каховське товариство з обмеженою відповідальністю сплатити вартість не облікованої електроенергії на півмільйона гривень

January 27, 2021

На виконання рішення суду ТОВ «ВАТ РОСТОК» сплатило понад 500 тисяч гривень за порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії на користь АТ «Херсонобленерго».

Товариство звернулося до суду з позовом про стягнення з підприємства ТОВ «ВАТ РОСТОК» 560 946 грн вартості недооблікованої електричної енергії.

У 2019 році під час контрольного огляду засобів обліку на свердловині в районі селище Коробки Каховського району, виявлено відсутність пломби, встановленої енергетиками та переданої на збереження відповідальному представнику  зазначеної юридичної особи.

За фактом порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії складено Акт та відповідно до вимог Методики визначення обсягу вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, Товариству «ВАТ РОСТОК» нараховано до сплати 560 946, 85 грн.

Порушник сплачувати вартість необлікованої електричної енергії не погодився та звернувся до суду.

Протягом майже року судом були вивчені всі матеріали справи, встановлені обставини конфлікту між оператором системи розподілу і споживачем та визнано дії АТ «Херсонобленерго» правомірними.

Південно-Західний апеляційний господарський суд виніс постанову стягнути з ТОВ «ВАТ РОСТОК» заборгованість в сумі 560 946, 85 грн.

Енергетики в котре нагадують, щоб уникнути фінансової та кримінальної відповідальності, споживайте електроенергію відповідально.

Згідно з статті 188-1. Викрадення електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання без приладів обліку, результати вимірювання яких використовуються для здійснення комерційних розрахунків (якщо використання приладів обліку обов’язкове), або внаслідок умисного пошкодження приладів обліку чи у будь-який інший спосіб, якщо такими діями завдано значної шкоди, - карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Ті самі дії вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, якщо вони завдали шкоду у великих розмірах – караються позбавленням волі на строк до 3 років.

 

Нагору