Кол-центр Херсонобленерго
+38 (0552) 48-06-20, 48-06-06
0-800-500-629

У Херсоні розчищають електромережі, щоб уникнути аварійних ситуацій

September 14, 2021

З метою зменшення кількості аварійний відключень працівники «Херсонобленерго» щорічно, згідно графіку, узгодженого з органами місцевого самоврядування, проводять роботу по розчищенню ліній електромереж від гілок дерев, що знаходяться у безпосередній близькості до проводів.

Щоб уникнути в подальшому аварійних знеструмлень та нещасних випадків, енергетики закликають власників зелених насаджень не допускати їх ріст до ліній електропередач.

Працівники Товариства акцентують на необхідності дотримання чинного законодавства, яке визначає відповідальність за утримання дерев в містах та селах.

Згідно ст.28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», п.4 «Правил охорони електричних мереж, утримання зелених насаджень, в тому числі і в охоронних зонах повітряних ліній, повинні здійснювати власники зелених насаджень.

Згідно з п. 5 «Правил охорони електричних мереж», затверджених Кабінетом Міністрів України 4 березня 1997 р. уздовж повітряних ліній електропередачі встановлено охоронні зони у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів на відстань для ПЛ напругою до 1 кВ – 2метри, до 20 кВ – 10 метрів, до 35 кВ – 15 метрів, до 110 кВ – 20 метрів, до 150,220 кВ – 25 метрів.

У межах охоронних зон повітряних ліній забороняється саджати дерева та інші багаторічні насадження (п.8 «Правил охорони електричних мереж»).

Так, відповідно до п. 5.5. «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України», затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105, відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є:

на об'єктах благоустрою державної чи комунальної власності - балансоутримувачі цих об'єктів;

на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях - установи, організації, підприємства;

на територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво, - забудовники чи власники цих територій;

на безхазяйних територіях, пустирях - місцеві органи самоврядування;

на приватних садибах і прилеглих ділянках - їх власники або користувачі.

Енергетики сподіваються, що заходи по запобіганню виникнення аварійних ситуацій у електромережах будуть виконуватися спільними зусиллями працівників АТ «Херсонобленерго», органів місцевого самоврядування та споживачів електричної енергії, та вдячні за порозуміння та співпрацю.

Нагору