Кол-центр Херсонобленерго
+38 (0552) 48-06-20, 48-06-06
0-800-500-629

За чотири місяці херсонці розкрали електроенергії на 18,5 мільйонів гривень

May 14, 2019

З початку 2019 року інспекторами АТ «Херсонобленерго» зафіксовано факти порушення громадянами правил користування електричною енергією, про що складено 658 актів на загальну суму 18,5 мільйонів гривень.

Факти «махінацій» з електроенергією працівники Товариства встановлюють не лише під час рейдів, про них повідомляють також сусіди та небайдужі люди.

Найбільше актів про порушення складено інспекторами обленерго на території м.Херсон та Білозерського району. Тут на побутових та юридичних споживачів за маніпуляції з електрикою складено 164 акти на суму майже 1,5 мільйони гривень.

По 103 і 104 виявлених факти припадає на споживачів, які обслуговуються Каховським та Новокаховським РЕМ, загальна сума нарахованих фінансових відшкодувань відповідно становить 9,8 млн. грн. та 6,3 млн. грн.

Усі факти фіксуються та передаються на розгляд спеціальних комісій, а також до правоохоронних органів для відкриття кримінальних проваджень.

Як би не намагалися винахідливі користувачі обвести навколо пальця енергетиків, фахівці знають усі методи зловмисників, ловлять нечесних абонентів на гарячому та притягають до відповідальності.

Енергетики нагадують споживачам електроенергії, що втручання в роботу приладів обліку чи використання електричної енергії поза обліком є порушенням Правил роздрібного ринку електричної енергії і кваліфікуються як «крадіжка».

За виявленими фактами розкрадання електричної енергії відкрито кримінальні провадження за що, згідно ст. 188-1 Кримінального кодексу України «Викрадення електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання», передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років.

АТ «Херсонобленерго» щиро вдячне всім сумлінним споживачам електричної енергії.

 

Нагору