Кол-центр Херсонобленерго
+38 (0552) 48-06-20, 48-06-06
0-800-500-629

Запитували-відповідаємо: Як херсонцям платити за використану електричну енергію по-новому?

February 1, 2019

 

  • На території Херсонської області послуги з розподілу електричної енергії здійснює лише АТ «Херсонобленерго» (мається на увазі передача електричної енергії мережами, які належать АТ «Херсонобленерго»).

 

  • В Україні з 1 січня 2019 року відповідно до Закону України «Про ринок електроенергії» послуги з електропостачання для жителів Херсонської області надають різні компанії: оператор системи розподілу – АТ «Херсонобленерго», енергопостачальна компанія ТОВ «Херсонська обласна енергопостачальна компанія» - яка надає універсальну послугу побутовим та малим не побутовим споживачам, постачальник «останньої надії» - Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго», а також інші постачальники, з переліком яких можна ознайомитися за посиланням https://ksoe.com.ua/statics/web/files/suppliers.pdf

 

  • З січня 2019 року АТ «Херсонобленерго» припинило свою діяльність в частині постачання електричної енергії, тому заборгованість, яка утворилася станом на 01.01.2019 року необхідно сплатити вчасно та у повному об’ємі, аби перехід до нового енергопостачальника відбувся максимально комфортно та без взаємних непорозумінь у розрахунках.

 

  • Варто підкреслити, ті громадяни, які мають заборгованість за використану електроенергію за попередні періоди до 01.01.2019року, мають сплатити борг на рахунок АТ «Херсонобленерго». Якщо борг помилково буде сплачено на інші реквізити – заборгованість буде вважатися непогашеною.

 

  • Якщо споживачі мають переплату за електроенергію, то наявна переплата у подальшому буде перерахована на рахунки абонентів. 

 

  • Починаючи з січня 2019 року споживачі отримують рахунки за спожиту електричну енергію від постачальника, з яким вони уклади Договір відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» та Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 312.

 

  • Для коректного визначення обсягу спожитої електричної енергії, споживачі можуть зареєструватися в «Особовому кабінеті» на сайті АТ «Херсонобленерго» та, на вимогу Кодексу комерційного обліку електричної енергії, з 1 по 4 число кожного місяця передавати фактичні показники електролічильників. Цією послугою можуть скористатися як побутові, так і юридичні споживачі. Крім того, реєстрація в «Особовому кабінеті» надає можливість споживачам отримувати на електронну адресу додаткову інформацію.

 

  • Увага! Показники лічильників в інші дні, окрім з 1 по 4 число місяця, прийматися не будуть.

 

  • Після 6 числа кожного місяця на сайті енергопостачальної компанії, зокрема ТОВ «Херсонська обласна енергопостачальна компанія», в «Особовому кабінеті» споживачі можуть роздрукувати рахунок та оплатити будь-яким зручним способом.

 

Зазначені зміни здійснюються на виконання державної енергетичної реформи усіма учасниками, які працюють на ринку електричної енергії.

АТ «Херсонобленерго» у межах своєї компетенції чітко дотримується законодавства, зокрема Закону України «Про ринок електричної енергії» та Постанов державного регулятора - Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Нагору