Кол-центр Херсонобленерго
+38 (0552) 48-06-20, 48-06-06
0-800-500-629

ЗМІ про нас: Всіх боржників Миколаєнко пропонує виселяти, поки ж що всі мешканці гуртожитків залишаться без світла

June 7, 2017

Всіх боржників Миколаєнко пропонує виселяти, поки ж що всі мешканці гуртожитків залишаться без світла, про це пише видання "Херсонщина за день".  З 7 червня сотні мешканців гуртожитків, котрі обслуговують комунальні підприємства Херсонської міської ради, залишаться без електропостачання. 
Заборгованість за використану електроенергію немаленька – більше 2 –х млн. грн.
Як стало відомо журналістам, ПрАТ «Херсонобленерго» офіційно зверталося до депутатського корпусу Херсонської міської ради з тим, що через борги комунальних підприємств херсонці стали заручниками дій керівників тих самих комунальних підприємств. 
У самому ж ПрАТ «Херсонобленерго» впевнені, що більшість споживачів сплачує за електроенергію, однак керівники комунальних підприємств використовують кошти на власний розсуд, тому ПрАТ вже з відповідною заявою звернулося до Нацполіції.
Поки заява «Херсонобленерго» розглядається правоохоронцями, журналісти побували в гуртожитках: херсонці розповідають, що платять за електроенергію в першу чергу, однак їх кошти йдуть на спільний рахунок КП.
-  Ми вимагаємо від міської ради, аби в нас була можливість сплачувати за електроенергію на окремий рахунок, так як ми платимо за теплопостачання, міськводоканалу. Нам розповідають про якийсь проект, котрий ось-ось має запрацювати, і у кожного з нас в кімнаті буде окремий лічильник. Поки ж ми платимо за електроенергію, вивіз сміття, прибирання території та все таке інше в один рахунок. І, виходить, чомусь керівництво не поспішає навести лад серед боржників та  серед тих, хто не живе в гуртожитку та не платить. А є такі, що здають кімнату, а за послуги платити не поспішають. Тож кошти тих, хто сплачує, направляють собі на зарплату та так зване прибирання, - говорить пані Оксана, котра мешкає в гуртожитку на Бучми.
Чи врятує так званий проект міськради з окремими лічильниками людей, точно сказати не можна. Бо,як переконалися на власні очі, в мешканців  гуртожитку на вул. Кулика є лічильники кімнатні, у коридорі, та спільні на кімнату та коридор, та весь гуртожиток. Однак, така кількість лічильних приладів не врятувала мешканців від відключення – КП заборгувало перед «Херсонобленерго» більше 300-т тисяч гривень.
У самій же мерії міський голова Володимир Миколаєнко чомусь переконаний, що створення окремого рахунку на оплату електроенергії не врятує мешканців. За його словами, в усьому винен досить низький тариф. Володимир Васильович в приклад наводить сусідній Миколаїв, де тариф на комунальні послуги влада переглянула та встановила від 4 грн 36 коп до 5 грн 60 коп, в херсонських гуртожитках він становить 1 грн. Знову ж таки міський голова не вказує, як швидко будуть розглянуті та, відповідно, прийняті нові тарифи, адже питання весь час спрямовується в політичне русло, і людину, котра б взяла на себе відповідальність, та навела лад в цьому питанні, досить важко нині знайти в Херсонській міській раді. Також мер Миколаєнко заявив ще про одну позицію влади в даній ситуації – виселяти боржників.
Даний підхід міської влади до вирішення реальної проблеми наштовхує лише на одну думку – краще маніпулювати як споживачами електроенергії, так і ПрАТ «Херсонобленерго», тримати їх на «гачку», та ще й виділяти додаткові кошти з міського бюджету на електроенергію, за котру, власне, люди вже сплатили, аніж навести лад в комунальних підприємствах. А найосновніше в цій ситуації – міська влада не може навіть прогнозувати, коли ж ситуація зміниться.
Самі ж мешканці переконані – світло буде, потрібно лише йти до мерії та перекривати рух транспорту… 
Наразі про перелік комунальних підприємств міста, які мають заборгованість за використану електроенергію:
КП «Дніпровський» виконавчого комітету Херсонської міської ради – 654 001,25 грн. 
КП «Центр» виконавчого комітету Херсонської міської ради – 482 847,69 грн.
ТОВ «Україна» - 344 986,64 грн.
КП «Таврійський» виконавчого комітету Херсонської міської ради – 322 168,60 грн.
Житлово-комунальне підприємство ЖЕК №11- 142 193, 46 грн.
ПП «Виробничо-житловий центр «Аріадна» - 118 805, 97 грн.
Житлово-експлуатаційна контора №1 Суворовського району – 70 991, 43 грн
ПП «Жилсервіс» - 66 651, 82 грн.
ТОВ керуюча компанія «Шумен» - 12 178, 32 грн. 

Нагору