Для заощадження встановлюйте нові прилади обліку ел.енергії

Встановлюйте нові прилади обліку ел.енергії


Звертаємо Вашу увагу на існування тарифів диференційованих за періодами доби (зонні тарифи). За бажанням споживача, останній може перейти на розрахунки по такому виду тарифу (Визначено Постановою НКРЕ № 498 від 23.04.2012р.).  


При користуванні зонним тарифом  у певні періоди доби електрична енергія змінює свою вартість в порівнянні з вартістю по загальному виду тарифу на величину визначену відповідними коефіцієнтами. Коефіцієнти встановлюються державним регуляторним органом Національною комісією НКРЕКП. (На даний час діють  тарифи визначені Постановою НКРЕ  № 221 від 26.02.2015р.).   Диференційовані тарифи поділяються на два види:
- Двозонні ДЕНЬ-НІЧ (День з 7-00 до 23-00; Ніч з 23-00 до 7-00)
- Тризонні Пік-Напівпік-Ніч ( Пік  (денний та вечірній максимуми) з 8-00 до 11-00 та з 20-00 до 23-00; Напівпік -з 7-00 до 8-00 з 11-00 до 20-00 та з 22-00 до 23-00 години; Ніч з 23-00 до 7-00)


З переходом на зонний тариф, за спожиту електроенергію реально можна платити значно менше, споживачам у яких встановлені двозонні лічильники встановлено знижку в 50% (коефіцієнт 0.5) на електроенергію, спожиту в нічний час доби (з 23:00 до 07:00) в денний час вартість енергії відповідає загальному виду тарифу. Знижка для власників тризонних лічильників на електроенергію, спожиту вночі (з 23:00 до 07:00), складає 60% (коефіцієнт 0.4), але в пікові часи вартість енергії збільшується в 1.5 рази, в напівпікові години . відповідає загальному виду тарифу.


Так наприклад:
за обсяг, спожитий до 100 кВт/год. електроенергії на місяць (включно) загальний тариф 45,6 коп. (з ПДВ), за 100 кВт/год. Ви сплачуєте 45,6 грн., а можете сплачувати за двозонним тарифом 22,8 грн., за тризонним 18,24грн;
за обсяг, спожитий понад 100 кВт/год. до 600 кВт/год. електроенергії на місяць (включно) тариф 78,9 коп. (з ПДВ), за 100 кВт/год. Ви сплачуєте 78,9 грн., а можете сплачувати за двозонним тарифом 39,45 грн. за тризонним 31,56грн;
за обсяг, спожитий понад 600 кВт/год. електроенергії на місяць тариф 1,48 грн. ( з ПДВ), за 100 кВт/год. Ви сплачуєте 147,90 грн., а можете сплачувати за двозонним тарифом 73,95грн. за тризонним 59,16грн;

На даний час підготовані до розгляду зміни до діючої постанови про зонні тарифи в яких державний регулятор ще більше зменшує нічні коефіцієнти для того щоб споживачі переводили своє споживання переважним чином на час з 23-00 до 7-00, що дуже вигідно для  роботи генеруючих електростанцій. Проектом постанови пропонується встановити для власників двозонних лічильників знижку в 60% (коефіцієнт 0.4) для власників тризонних лічильників — 75%(коефіцієнт 0.25).


При виборі зонного тарифу слід лише враховувати, що власникам тризонних обліків необхідно зменшувати споживання у пікові години, тому що вартість енергії у пікові години зростає у 1,5 рази.


Додатково крім зонного обліку на час опалювального періоду для економії коштів існує можливість переходу ще і на тариф електроопалення, але за умови наявності стаціонарного електроопалювального обладнання офіційно введеного в експлуатацію на підставі проектної документації виконаної відповідно до отриманих технічних умов.


Відповідно до Постанови НКРЕ від 26.02.2015р. №220 встановлено що на час опалювального періоду (з 1 жовтня до 30 квітня)  ліміт споживання для будинків обладнаних системою опалення у встановленому законодавством порядку встановлюється на рівні 3600кВт*год на місяць з діючим на даний час тарифом 45.6 коп.
 

Поєднання зонного тарифу та тарифу електроопалення  
це реальна можливість зекономити кошти для потреб Вашої родини в час опалювального періоду.!!!

 

Що необхідно для встановлення багатозонного лічильника:
1. Споживач звертається до ПАТ "ЕК"ХЕРСОНОБЛЕНЕРГО" з заявою на встановлення або заміну існуючого лічильника на лічильник диференційований по зонам доби.
2. На підставі отриманої заяви ПАТ "ЕК"ХЕРСОНОБЛЕНЕРГО" укладає Договір про надання послуг та надає заявнику рахунок на оплату послуг.
3. Після оплати замовником послуги ПАТ “ЕК “ХЕРСОНОБЛЕНЕРГО” на дату вказану в Договорі про надання послуг виконує роботу в термін обумовлений ним.
4. Після завершення робіт передбачених Договором про надання послуг представник ПАТ “ЕК “ХЕРСОНОБЛЕНЕРГО” надає замовнику Додаток до Договору про користування електричною енергією про заміну електролічильника.
5. Відомості щодо приладу обліку вважаються зміненими в Договорі про користування електричною енергією з моменту підписання сторонами відповідної Додаткової угоди до Договору про користування електричною енергією.
Замовити послугу з встановлення багатозонного лічильника можна у центрах по обслуговуванню споживачів  міста Херсон, (ЦОС-1 за адресою: вул. Пестеля, 5; ЦОС-2 за адресою: вул. Перекопська, 178),  або в будь-якому РЕЗ і ЕМ в районах Херсонської області у віконцях єдиного замовника.
Вартість послуги (від 1000 грн.) складається з вартості лічильника, вартості робіт з встановлення лічильника, а також транспортних  витрат.  


“Приклади проведення орієнтовних розрахунків за спожиту електричну енергію за умови наявності двозонних або тризонних лічильників" наведені на офіційному сайті ПАТ “ЕК “Херсонобленерго” (www.ksoe.com.ua “споживачам” “багатотарифний лічильник та тарифи диференційовані за зонами часу”).
В подальшому, при наявності багато тарифного обліку, Ви в рамках діючого законодавства, зможете оформити тариф на електроопалення та сплачувати значно менше за спожиту електроенергію для опалення Вашого помешкання.

Що необхідно для внесення змін у договір про користування електричною енергією для встановлення тарифу на електроопалення:
Необхідно надати у вікно єдиного замовника будь якого структурного підрозділу ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» наступні документи:
1)    Заява громадянина на внесення змін до договору + згода на використання персональних даних;
2)    Паспортні дані (для заповнення договору);
3)    Копія діючого Договору на користування електричною енергією (за наявністю);
4)    Документ, який підтверджує уведення в експлуатацію в установленому законодавством порядку електроопалювального обладнання (відповідно до роз’яснень  НКРЕЕ від 14.09.2012р.                      № 1870/11/27-12.) (Акт робочої комісії про прийняття в експлуатацію електроопалювального обладнання).
5)    Проект внутрішніх електричних мереж, яким передбачено підключення електротермічного обладнання.
Цю та іншу інформацію, а також всі оновлення по даній інформації Ви зможете знайти на офіційному сайті ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» www.ksoe.com.ua.

Також, через даний сайт Ви зможете зареєструватись у персональному кабінеті, це не складно зробити. Через персональний кабінет Ви зможете контролювати свою заборгованість за спожиту електроенергію, вводити показники лічильників та роздруковувати рахунки для оплати. Якщо у Вас виникнуть труднощі щодо реєстрації у персональному кабінеті, Ви можете звернутись за допомогою у будь яке відділення, будь якого структурного підрозділу ПАТ «ЕК «Херсонобленерго».

Адміністрація ПАТ “ЕК “Херсонобленерго”
    

 

Нагору