Рекомендації до технічних характеристик приладів обліку які придбано споживачем самостійно

Шановні споживачі електричної енергії та замовники!

Відповідно зі змінами затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 р. N 591 до п.12 “Правил користування електричною енергією для населення” побутовий споживач має право самостійно придбати засіб обліку для встановлення на своєму об'єкті, під час купівлі повинен керуватися наступними рекомендаціями щодо технічних характеристик приладів обліку призначених:

1. Для обліку та розрахунків за спожиту електроенергію за тарифами, диференційованими за зонами доби (багатотарифний облік): багатофункційні лічильники класу точності від 0,5S до 2, робочий діапазон температур не гірше ніж від мінус 25 °C до до 55 °C, які мають захист програмного забезпечення за допомогою коду доступу або можливістю опломбування інтерфейсних портів.

2. Для обліку та розрахунків за «зеленими тарифами» за електричну енергію, що вироблена з енергії сонячного випромінювання та вітру об’єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств: двонаправлені лічильники класу точності від 0,5S до 2, робочий діапазон температур не гірше ніж від мінус 25 °C до до 55 °C, з вбудованим GSM-модемом та інтерфейсом RS-485, які забезпечують окрему фіксацію та відображення активної енергії в прямому та зворотному напрямках, захист програмного забезпечення за допомогою коду доступу або можливістю опломбування інтерфейсних портів, .

Для передачі лічильника на баланс товариства необхідно представити: паспорт лічильника та копію касового чеку на його придбання, або інший документ, що підтверджує його вартість. Приймання лічильника оформлюється Актом прийому-передачі при укладанні договору на улаштування обліку.

Звертаємо увагу замовників, що для прискорення процедури облаштування обліку необхідне спеціалізоване програмне забезпечення для параметризації приладу обліку. В товаристві в наявності програмне забезпечення наступних виробників: АДД -Енергія, АВВ, НИК, Елвін, Скайтекс, Лендіс енд Гір, Шлюмберже, Телетек, Промснабінвест, Меркурій, Телекарт.

Нагору